Lūžis: Antras Numeris

Lūžis: Pirmas Numeris

Lūžis“ yra kultūros ir politikos žurnalas analizuojantis Lietuvos ir pasaulio įvykius ir procesus, kultūrines ir politines tendencijas.

Vienas iš žurnalo tikslų yra pateikti esamų socialinių, politinių, ekonominių institucijų, kultūrinių praktikų ir dominuojančių ideologinių nuostatų kritiką suprantamai ir prieinamai mąstančiai visuomenei.

„Lūžio“ vyraujantis tekstų žanras yra kritinė eseistika, taip pat kultūrinių ir politinių įvykių apžvalgos, knygų ir meno renginių recenzijos.  Žurnalas yra leidžiamas du kartus per metus.

 

 

Lūžiorubrikos (ir tematikos):

Teorija ir praktika (redaktorius: Andrius Bielskis), Menas ir kultūra (Gilija Žukauskienė ir Denisas Kolomyckis), Ekologija (Egidijus Mardosas), Ekonomika ir demokratija (Jokūbas Sąlyga ir Algis Davidavičius), Feminizmas ir lyčių politika (Gina Dautartas, Viktorija Kolbešnikova, Agnė Bagdžiūnaitė), Profsąjungų rubrika (Vuk Vukotič ir Jurgis Valiukevičius), Teologija ir politika (Henrikas Žukauskas), Žiniasklaida ir ideologija (Gina Dautartas ir Nojus Kristė),  Skaitytojų nuomonės (Andrius Bielskis), Recenzijos ir apžvalgos (Jolanta Bielskienė).

 

 

Trečiasis žurnalo numeris yra skirtas nagrinėti feminizmo temoms. Straipsnių prielaida – ne tik tai, kad būtina visomis įmanomomis teisinėmis ir politinėmis formomis priešintis įvairioms smurto prieš moteris apraiškoms bei jų teisių siaurinimui. Bet ir tai, kad socialinė reprodukcija – gyvybės gimimas, jos puoselėjimas ir auginimas „privačioje“ namų erdvėje – turi būti politizuojama ir socializuojama.

 

Trečiąjį numerį galite įsigyti didžiausiuose Lietuvos prekybos centruose ir spaudos kioskuose.

 

 

Žemiau rasite ankstesnius žurnalo numerius PDF formatu.

leidiniai

pirmas no contrast
pirmas no contrast