Apie mus

DEMOS kritinės minties institutas įkurtas 2008 metais. Tai Naujosios Kairės 95 judėjimo pagrindu įsteigtas smegenų centras (think-tank), darantis tyrimus ir užsiimantis šviečiamąja veikla ir knygų leidyba.

DEMOS kritinės minties DEMOS siekia išsakyti kairiąją poziciją formuojant Lietuvos socialinę ir ekonominę politiką. Instituto nariai yra politikos mokslų, sociologijos, filosofijos, viešųjų ryšių ekspertai, žurnalistai ir vieši komentatoriai. Institutas savo veiklos tikslus apibrėžia kaip visuomenės pilietinį švietimą bei jos narių sąmoningumo ugdymą, tikintis aktyvesnio kiekvieno iš mūsų dalyvavimo kuriant bendro gyvenimo projektą.

DEMOS taip pat siekia gilinti darbo judėjimo tarptautiniu mastu ekspertizę, stiprinti ir įtvirtinti profsąjunginės veiklos reikšmę Lietuvoje. Dėl to DEMOS skatina aktyvių ir progresyvių darbuotojų susivienijimų kūrimąsi, rengia mokymus jų nariams.

DEMOS leidžia knygas, organizuoja seminarus, konferencijas, filmų peržiūras tačiau akademiniame vakuume neužsidaro. Kritinės minties institutas rengia viešas diskusijas opiomis socialinėmis ir politinėmis temomis. DEMOS veikla skatina viešosios erdvės, demokratinės kultūros ir pilietinės visuomenės stiprėjimą.